Biegi Sanprobi Active & Sport menu

Artur Kozłowski poleca Sanprobi Active&Sport

Artur Kozłowski Sanprobi

Twoją koronną konkurencją jest maraton. Jaki wpływ na Twój organizm mają probiotyki podczas tak ekstremalnego wysiłku jakim jest przebiegnięcie tego morderczego dystansu?

Kluczem dla dobrego występu w maratonie i innych biegach długodystansowych jest odpowiednie przygotowanie się do niego. Na te przygotowania składają się często długie, bardzo obciążające organizm treningi, z którymi wielokrotnie nasz organizm sam sobie nie poradzi. I tu nasze zadanie, żeby pomóc mu optymalnie wykorzystać nasze „moce przerobowe”. Podstawą jest tu oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta, która zapewni dostarczenie właściwych składników odżywczych, z których potem będziemy czerpali energię. Tyle tylko, że aby te składniki były wchłonięte przez organizm w odpowiedni sposób należy dbać o wzmocnienie bariery jelitowej, a to jest główne zadanie probiotyów. Wówczas nasz przewód pokarmowy wyłapie te elementy, które są nam potrzebne, a pozbędzie się tych zbędnych. W przeciwnym wypadku duża część ważnych mikro- i makroelementów się po prostu zmarnuje.

Czyli poczułeś na sobie działanie probiotyków?

Zdecydowanie tak. Utarło się, że probiotyki stosuje się jedynie w antybiotykoterapii, jako osłonę dla naszego organizmu. Nie jest to prawda, bo stosowanie probiotyków może mieć dużo szersze działanie. Szczególnie u ludzi aktywnych, którzy są wielokrotnie bardziej narażeni na problemy pokarmowe. Początkowo może z dystansem podchodziłem do tego tematu, jednak już po kilku dniach stosowania odczuwalna była różnica. Oczywiście dla pełnego działania probiotyku należy go stosować co najmniej 4 tygodnie, wówczas każdy może się przekonać o jego pozytywnym działaniu.

Jak długo stosujesz Sanprobi Active&Sport?

Pierwszy raz stosowałem Sanprobi Active&Sport w przygotowaniach do olimpijskiego maratonu i od razu widać było gołym okiem różnicę między przygotowaniami do poprzednich maratonów, gdzie problemy z przewodem pokarmowym były czymś z czym musiałem sobie radzić na różne sposoby. Teraz przygotowania przebiegły znacznie spokojniej i do Rio de Janeiro mogłem jechać optymalnie przygotowany. W tym przypadku probiotyki zadziałały podwójnie, ponieważ produkt ten przypisał mi lekarz medycyny podróży, zalecając przygotowanie w ten sposób przewodu pokarmowego do zmiany klimatu. Wiadomo było, że w Brazylii warunki żywieniowe i bytowe będą diametralnie różne, stąd należało się odpowiednio przygotować, żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia niepotrzebnych problemów pokarmowych.

Dlaczego akurat Sanprobi Active&Sport?

Probiotyki Sanprobi Active&Sport są jedynymi na polskim rynku dedykowanymi dla osób aktywnych fizycznie. Wiadomo, że wraz ze wzrostem intensywności obciążeń treningowych ryzyko wystąpienia problemów z przewodem pokarmowym rośnie i wówczas należy działać w optymalny sposób, a tak właśnie działają probiotyki dedykowane dla sportowców. Do tego Sanprobi Active&Sport dostarczają codziennie stałą dawkę probiotyku i są bezpieczne dla naszego organizmu bez obaw o wystąpienie skutków ubocznych, co potwierdza wiele badań naukowych.

 

 

Artur Kozłowski – uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, dwukrotny drużynowy medalista Mistrzostw Europy w biegach przełajowych. Jedyny Polak, który zwyciężył Orlen Warsaw Marathon, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski na dystansach 5km, 10km, półmaratonu oraz maratonu. Uczestnik największych biegów na świecie - Berlin Halfmarathon, Eindhoven Marathon, Houston Marathon i wielu innych. Biega już ponad 16 lat, każdego roku przebiegając ponad 6000 kilometrów.